پرستوهای عاشق

زندگی نامه شهدای شهرستان کلات

بزرگ مرد تاريخ

 
لوگوي دوستان
گنجينه احاديث

امکانات ديگر
 
جستجو گر گوگل


شهید بزرگوار: احمد تیمور زاده

نام پدر: قربان

 

تارخ تولد:9/5/1346

 

محل تولد:روستای چرم

 

تاریخ شهادت:21/4/1367

 

محل شهادت:نهر عنبر

 

نحوه شهادت: مفقودالاثر

 


شهید احمد تیمور زاده   فرزند قربان در سال 1346در روستای تاریخی چرم از توابع بخش مرکزی شهرستان کلات در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

او کودکی باهوش و توانمند بودو به ورزش کشتی با چوخه علاقه زیادی داشت .به علت نا مساعد بودن وضعیت مالی خانواده از همان کودکی به جای تحصیل روانه کارگاه قلیبافی شد وخیلی زود در کار قالیبافی مهارت کسب نمود.سپس به همراه خانواده اش به شهرستان مشهد مهاجرت نمود و در کارگاه قالیبافی مشغول کار شد.

بعد از پیروزی انقلاب به روستا برگش و به آموزش قالیبافی به هم روستاییهایش پرداخت تا اینکه در تاریخ18/4/1365به خدمت مقدس سربازی اعزام شدوبه مدت 26 ماهبه عنوان سرباز از این مرز وبوم پاسداری نمود.

آنگاه که منافقین کوردل تحت حمایت استکبار جهانی آهنگ حمله به ایران را درسر می پروراندند غافل از اینکه غیور مردان ایران اسلامی همچون احمد و همرزمانش در مرصاد به شکار آنان خواهند رفت و با استقبال از شهادت آنهارا نیز به هلاکت  خواهند رساند و شهید احمد تیمور زاده در تاریخ21/4/1367 در عملیات مرصاد جسم خاکی را نیز با خود به افلاک برد تا جاویدالاثر باشد.   نوشته شده در ۱۳٩۱/٤/٢٢  توسط سرباز ولایت آخرين مطالب


مقام معظم رهبري

درباره ما ...
 
 
کلمات کليدي
 
 
نويسندگان
 
آمار سايت