پرستوهای عاشق

زندگی نامه شهدای شهرستان کلات

بزرگ مرد تاريخ

 
لوگوي دوستان
گنجينه احاديث

امکانات ديگر
 
جستجو گر گوگل


شهید بزرگوار :جعفر ارجمند

نام پدر:حجی خان

تاریخ تولد:1332

محل تولد: روستای حاجی آباد

تحصیلات:دیپلم

تاریخ شهادت:26/4/1365

محل شهادت:در مسیر نیشابور

نحوه شهادت تصادف

محل دفن: بهشت قائم لایین


شهید بزرگوار جعفر ارجمند فرزند حجی خان در سال 1332 در روستای حاجی اباد لایین نو از توابع بخش مرکزی شهرستان کلات متولد شد. تحصیلات خود را تا دیپلم ادامه داد و در کنار تحصیل به امر کشاورزی نیز مشغول بود و همین امر باعث شد تا در دوران متوسطه دررشته کشاورزی به تحصیل ادامه دهد و پس از دوران متوسطه با نیت خدمت به محرومان و نیازمندان جامعه در اداره بهزیستی شهرستان درگز منصوب شود.

انس با قرآن و عمل به دستورات آن از ویژگی های بارز این شهید عزیز بود. همواره آرزوی برقراری عدل و داد در جامعه داشت و در برابر تجاوز و تعدی استکبار بر افروخته می شد.

شهید ارجمند همیشه از جهاد و مبارزه با کفر و همراهی با اسلام ، ولایت،رهبری و انقلاب و حفظ دستاوردهای انقلاب سخن می گفت. ایشان در سن 28 سالگی به مدت 8 ماه در جبهه های حق علیه باطل بعنوان نیروی پشتیبانی خدمت نمودند و در سال 1365 در عملیات مهران جهت ارسال هدایا و لوازم مورد نیاز رزمنده ها به همراه 6 نفر از همکاران اداره بهزیستی در 40 کیلو متری نیشابور با برخورد کامیون به اتوبوس حامل نیروها،همراه سایر همکارانش جان به جان آفرین تسلیم  نموده بسوی معبودشان پر کشید.

پیکر مطهر شهید جعفر ارجمند در بهشت قائم لایین نو به خاک سپرده شده است.

سفارش شهید به خانواده و دوستانش:

همیشه خدا را به خاطر داشته باشید و از طراط مستقیم دور نشده و تحت امر ولایت فقیه باشید و انقلاب را دوست بدارید و مواظب آن باشید که انقلاب را از دست ندهید.   نوشته شده در ۱۳٩۱/٥/٢  توسط سرباز ولایت آخرين مطالب


مقام معظم رهبري

درباره ما ...
 
 
کلمات کليدي
 
 
نويسندگان
 
آمار سايت