دلنوشته ای برای سردار شهید سید جبار نبوی

به نام خدا

آن مرد آمد.آن مرد از کلات آمد.

کلات نادری در تاریخ پر فرازونشیب خودمردان مردی را پرورش داده که مایه حیرت و تحسین همگان بوده است.نام کلات همیشه تداعی کننده دلاوریهای مردمی بوده که حافظ مرزهای کشور ایران بوده اند.مردانی که استوارچون کوه هزار مسجد در مقابل حوادث سینه سپر کردند تا ایران و ایرانی در تاریخ باعزت بمانند.هرچند در لابه لای صفحات تاریخ نام نادر شاه پر رنتگتر ذکر شده است امابه قول ریاست محترم جمهور جناب آقای دکترمحمود احمدی نژادجوانان کلات هر کدام به تنهایی یک نادرند و از نادر بالاترند.

یکی از نازنین مردان این خطه خدمت و ایثارسردار رشیدی بود که چندی در دهستان هزار مسجد میهمان ما لاینی ها گردید.میهمانی ازجنس خدمت وآرامش.من دانش آموز دوره راهنمایی بودم که در حوزه مقاومت بسیج شهیددستغیب لایین نوبا او آشنا گردیدم،رفتار و منش نیک او بر من چنان تاثیری گذاشته که کلات نادر را با تمام تاریخش با او می شناسم،کلات برای من یعنی آن اسوه صداقت وپاکی.

وقتی به نماز می ایستاد من از آن همه شوق حضوردر پیشگاه خدا و خضوع و خشوع او لذت می بردم و سراپا تماشا می شدم.نماز خواندن یک سردار جوان از سر صدق و خلوص درس بندگی حق را نمودن به من آموزش داد.آری نماز اوبه من آرامش می داد و شوق پرواز را.

چهره جذاب ،مردانه،قدبلند و کمر باریک هیبتی اساطیری به او بخشیده بود.ردیف دندانهای سفید و سالم ترا میهمان خنده های آرامش بخشش می کرد و دریچه ای بود به زیبایی.

جدیت در کار و برخورد انسانی با مردم یادگار اوبرای ماست.یادم هست هنگام استراحت خود برروی زمین و موکت می خوابیدو من بر تخت او،درحالیکه اسلحه جنگی کمری و یک شیشه ادکلن زیر بالش تخت او بود بدون دغدغه با اعتمادی که به من داشت سعی می کرد به من درس صداقت و ایمان و باور را بدهد.اوازعطر خدمت به مردم مست و مدهوش بود.او به من ،دانش آموز یک روستای محروم بها می داد.گاهی بعد تمرین و اجرای نمایشنامه های مناسبتی که دیر وقت می شد مرا با موتوربه روستایمان می رساند.از لوح ضمیرم حرکات انسانی او پاک نمی شود.وقتی گروه هنری لایین نو در کلات اجرای نمایشنامه داشت در خانه این سید بزرگوار به رویمان بازبود.جوان بود و جوانان و نوجوانان را باور داشت.

و اما درادامه سلسله درسهای خود فصل آخر را باخون رقم زد.او پرواز و شوق پرواز را به ما آموخت. این عقاب کلات برای دفاع ازمرزهای شرف و غیرت روانه جبهه های نبرد شد.هجرت و جهادی سرخ که امتداد خط اجدادنبوی او بود.چون بلاجویان کربلایی خدایی شد و به مرغان عاشق پیوست تا به دیدارسیمرغ روند.

اینک ماییم وآرمانهای او.اینک ماییم و دفاع ازروح زندگی که همانا اسلام و قرآن و معنویت است.آن درسها اثر خود را گذاشته است.بیداری اسلامی و انسانی نتیجه آن آموزه های سرخ است که میراث شهدا می باشد.در روز
عاشورای حسینی سال 91یاد ترا ای شهید بزرگوار ،سردار راستین کلات سید جبار نبوی گرامی می دارم و شهادت می دهم که تو به ندای حسین(علیه السلام) لبیک گفتی و به عهد خود وفانمودی.سلام ما را به آن مرغان هوایی و پرندگان مهاجر اقلیم روشنایی برسان و بگو که ما از یادتان نمی کاهیم و تنها ما را فراموش نکنند.

علی جلایر.دبیر دبیرستان افسر شهید رضا اکبرزاده-لایین نو محرم1391

/ 2 نظر / 156 بازدید
حسین سرداری چَرَمی

سلام به شما. دوست عزیز .. شهید احمد تیمور زاده ... سید نیستند. لطفا اصلاح بفرمائید ضمنا نظر شخصی اینجانب : اصلا درست و جال نیست که تحصیلات شهدا رو مخصوصا اگر کم سواد یا بیسواد باشند رو نویسید. رفتن به جبهه و شهید شدن به تحصیلات نیست و نبوده... لطف کنید در باره تحصیلات شهدا ( رضا قلی خادم و احیانا شهدای دیگر ...) این مطلب رو رعایت کنید و قسمت تحصیلات رو بردارید. اصلا صورت خوشی نداره و باعث کج فهمی می شه بسیار منون وسپاس گزار

پسر بردار شهید

سلام .اینجانب پسر برادر شهید نبوی به همراه مادر شهید از شما بابت این متن زیبا قدردانی مینماییم .