بسیجی شهید رضا قلی خادم

شهید رضا قلی خادم فرزند محمد حسین در سال 1327 در روستای زیبای تاریخی چرم کهنهاز توابع بخش مرکزی شهرستان کلات در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

دوران کودکی را در زادگاهش گذراندو قبل از پیروزی انقلاب اسلامی همراه خانواده اش به شاندیز مهاجرت نمودند.مشکلات اقتصادی خانواده باعث شد که او برای کمک به معاش خانواده به کار کشاورزی و پوستین دوزی بپردازد. در دوران خفقان رژیم شاه او به همراه جوانان شاندیز در مبارزات علیه رژیم شاه شرکت می کرد،و با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه به عضویت سپاه در آمد .

شهید با شروع جنگ تحمیلی و به منظور دفاع از کیان ایران اسلامی و در اطاعت از رهبر عزیز خود مشتاقانه عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و به همراه سایر همرزمانش در لشکر ویژه شهدا ودر کنار سردارانی چون شهید کاوه به نبرد با متجاوزین پرداخت.

و سرانجام پس از ماهها نبرد در تاریخ18/5/1362 در منطقه مهران با اصابت تیر به قلب مبارکش روح پاکش به پرواز درآمد و به سوی حق شتافت.

پیکر مطهرش پس از تشییع با شکوه در مشهد در بهشت رضا به خاک سپرده شد. روحش شاد و یادش جاودان در دلها.

/ 4 نظر / 24 بازدید
حسین سرداری چَرَمی

سلام. قبلا قصد اینو داشتم که در باره شهدای روستای چرم و بعدا در باره شهدای شهرستان مطالبی رو گر د آوری کنم و در وبلاگم قرار بدم جالبه که می بینم شما اینکارو کردید بسیار عالیست . شهدای روستای چرم کهنه 6 تا است. بعضی از مطالب رو با اجازتون از وبلاگ شما برداشت می کنم . به زودی در وبلاگم قرار می دم موفق باشید

گلستانی

هرچه داریم از برکت وجود شهداس .خیلی ممنون از دستندرکاران < خدا اجرتون بده>

ابراهیم سلطانی ایدلیک

بسم رب الشهدا. روحش شاد انها با افتخار رفتند وما ماندیم امیدوارم در اون دنیا ما را شفاعت کنند.انشاالله...

اکااآ اکبر خادم چرمی

به نام حق.(شهیدان زنده اند الله اکبر به خون اغشته اند الله اکبر) ما مدیون خون شهدا هستیم.وانتظار داریم از شفاعتشان ما را محروم نکند.