سرباز شهید محمد حسین طاهری

شهید محمد حسین طاهری فرزند اسماعیل درسال1342در روستای چنار از توابع بخش زاوین شهرستان کلاتچشم به جهان گشود.

شهید تا سن 17سالگی در کنار پدر بزرگش در همان فضای پاک وصمیمی روستا مشغول کشاورزی و دامداری بود.وی فردی متدین و با ایمان و همواره مشغول عبادت و راز و نیاز با معبود خویش بود.مادر شهید می گوید:محمد حسین ،رمضان سال آخر عمرش را ده روز روزه گرفت و عازم جبهه شد او هنگام رفتن به مادر از این که شاید دیگر اورا نخواهد دید سخن گفته بود و سفارشاتی نموده بود.

سرانجام در مورخه 27/5/1362در حالی که به داخل خاک دشمن پیش رفته بود به فیض عظیم شهادت نایل آمد.

به نقل از دوستان شهید:هنگام شهادت در حالیکه بر درختی تکیه داده بود ،درحالت ایستاده به شهادت رسیده بود لذا دوستانش باور نمی کردند روحش به معبود پیوسته .

بدن مطهر شهید را دوستانش  بردوش گرفته واز خاک عراق خارج می کنند ،لذا ابتدا او را به روستایی در همان نزدیکی می برند و از آنجا به ارومیه و از ارومیه به تهران و بعد به زادگاهش انتقال می دهند. تا اینکه بر دوش مردم شهید روستای چنار تشییع شود.

بنا به وصیت شهید:

پدرشان مدرسه ای را به یاد او برای استفاده عموم ساختند.

گزیده ای از وصیت نامه شهید:مادرم دشمن تجاوز کرده ما باید از سرزمین مان دفاع کنیم،برای من گریه مکن،من جانم را فدای اسلام ومیهنم می کنم.شاید این آخرین نوشته ایست که می نویسم.

/ 3 نظر / 46 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345440541.51

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 876476161

دوست

باسلام چرا دیگر شهدای چنار در لیست شما قرار ندارند.شهید وتبعیض وااسفا